342A124-25/86-0
Manufacturer Part Number:
342A124-25/86-0
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
HEATSHRNK BOOT BRKOUT 45DEG SZ24
Manufacturer :
Product Category :
Heat Shrink Boots, Caps
Color :
Black
Features :
Adhesive Coating, Fluid Resistant
Large Diameter Recovered :
0.488" (12.40mm)
Large Diameter Supplied :
1.060" (26.92mm)
Large Recovered Length :
1.661" (42.19mm)
Material :
Elastomer, Semi-Rigid
Product Status :
Active
Shell Size - Insert :
24
Small Diameter Recovered :
0.240" (6.10mm)
Small Diameter Supplied :
0.520" (13.21mm)
Small Recovered Length :
1.681" (42.70mm)
Total Length Recovered :
3.539" (89.89mm)