101A213-25/225-0
Manufacturer Part Number:
101A213-25/225-0
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Part of Description:
MOLDED PARTS
Manufacturer :
Product Category :
Heat Shrink Boots, Caps
Color :
Black
Features :
Large Diameter Recovered :
0.110" (2.79mm)
Large Diameter Supplied :
0.450" (11.43mm)
Large Recovered Length :
1.620" (41.15mm)
Material :
Elastomer, Fluid Resistant
Product Status :
Active
Shell Size - Insert :
13
Small Diameter Recovered :
0.110" (2.79mm)
Small Diameter Supplied :
0.450" (11.43mm)
Small Recovered Length :
Total Length Recovered :
2.250" (57.15mm)