1/8A24-P30-I10-F-E
Manufacturer Part Number:
1/8A24-P30-I10-F-E
Manufacturer/Brand:
Advanced Energy
Part of Description:
DC/DC CONVERTER 125V 30W
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
240mA
Efficiency :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Power (Watts) :
30W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.75" L x 2.00" W x 1.00" H (120.7mm x 50.8mm x 25.4mm)
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
30V
Voltage - Input (Min) :
23V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
125V