CQB100W-110S28N-CMFD
Manufacturer Part Number:
CQB100W-110S28N-CMFD
Part of Description:
DC/DC CONVERTER 28V 101W
Stock Condition:
46
Current - Output (Max) :
3.6A
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Power (Watts) :
101W
Size / Dimension :
4.60" L x 2.49" W x 1.35" H (116.8mm x 63.4mm x 34.2mm)
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
43V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
28V