CQB100W-110S28-CMFC
Manufacturer Part Number:
CQB100W-110S28-CMFC
Part of Description:
DC/DC CONVERTER 28V 101W
Stock Condition:
50
Current - Output (Max) :
3.6A
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Power (Watts) :
101W
Size / Dimension :
4.60" L x 2.40" W x 1.26" H (116.8mm x 61.0mm x 32.0mm)
Type :
Open Frame
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
43V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
28V