8330-FG19-PRCS-LXAB009-18A
- Manufacturer Part Number:
- 8330-FG19-PRCS-LXAB009-18A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- CIRC BRKR THRM
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Rocker
- Approval Agency :
- CE
- Breaker Type :
- Magnetic (Hydraulic Delay)
- Current Rating (Amps) :
- 18A
- Illumination :
- Black
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Obsolete
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 80 V