DT12PW150A
Manufacturer Part Number:
DT12PW150A
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 12W
Cord Length :
59" (1.50m)
Current - Output (Max) :
800mA
Efficiency :
75%
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Power (Watts) :
12 W
Size / Dimension :
3.62" L x 2.32" W x 1.30" H (91.9mm x 58.9mm x 33.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
15V