TA45-ABFBF065C0-AZM03
- Manufacturer Part Number:
- TA45-ABFBF065C0-AZM03
- Manufacturer/Brand:
- SCHURTER
- Part of Description:
- TA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER
- Manufacturer :
- SCHURTER
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Rocker
- Approval Agency :
- CSA C22.2 No 235, IEC60934, GB17701, UL1077
- Breaker Type :
- Thermal
- Current Rating (Amps) :
- 6.5A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount, Snap-In
- Number of Poles :
- 2
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 240 V
- Voltage Rating - DC :
- 60 V