PW173KA2403F01
Manufacturer Part Number:
PW173KA2403F01
Manufacturer/Brand:
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Part of Description:
PS EXT 32W 24V @ 1.33A E-STAR
Manufacturer :
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Cord Length :
72" (1.83m)
Current - Output (Max) :
1.33A
Efficiency :
78%
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
Input Type :
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
32 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
3.74" L x 2.13" W x 1.26" H (95.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 250 VAC