DPD090010-P12P-SZ
Manufacturer Part Number:
DPD090010-P12P-SZ
Part of Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 9V 900MW
Cord Length :
72" (1.83m)
Current - Output (Max) :
100mA
Output Connector :
Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
900 mW
Size / Dimension :
2.15" L x 1.67" W x 1.46" H (54.6mm x 42.5mm x 37.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
120VAC
Voltage - Output :
9V