DPD120005-P1P-SZ
Manufacturer Part Number:
DPD120005-P1P-SZ
Part of Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW
Cord Length :
72" (1.83m)
Current - Output (Max) :
50mA
Output Connector :
Phono Plug, 3.5mm O.D. x 14.5mm
Polarization :
Positive Tip, Negative Sleeve
Power (Watts) :
600 mW
Size / Dimension :
2.15" L x 1.67" W x 1.46" H (54.6mm x 42.5mm x 37.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
120VAC
Voltage - Output :
12V