VEH150PS24
Manufacturer Part Number:
VEH150PS24
Manufacturer/Brand:
XP Power
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 150W
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Cord Length :
47.2" (1.20m)
Current - Output (Max) :
6.25A
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
350mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
6.85" L x 2.91" W x 1.65" H (174.0mm x 74.0mm x 42.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V