DT160A-560-V-3-HA
Manufacturer Part Number:
DT160A-560-V-3-HA
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 160W
Current - Output (Max) :
2.86A
Input Type :
IEC 320-C14
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
Polarization :
Power (Watts) :
160 W
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
56V