PS07-S60MP-6P
- Manufacturer Part Number:
- PS07-S60MP-6P
- Manufacturer/Brand:
- CUI Devices
- Part of Description:
- SENSOR 870PSIS .15V
- Stock Condition:
- 10
- Manufacturer :
- CUI Devices
- Product Category :
- Pressure Sensors, Transducers
- Accuracy :
- Applications :
- Features :
- Temperature Compensated
- Maximum Pressure :
- 1740.45PSI (12000kPa)
- Mounting Type :
- Operating Pressure :
- 0 ~ 870PSI (0 ~ 6000kPa)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output :
- 60 mV ~ 150 mV