QTS-61120X-N000000
- Manufacturer Part Number:
- QTS-61120X-N000000
- Manufacturer/Brand:
- Automation Components, Inc.
- Part of Description:
- Toxic Gas Sensor, Chlorine, 0-3
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Automation Components, Inc.
- Product Category :
- Gas Sensors
- Accuracy :
- ±2.5%
- Current - Supply :
- 25mA
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 50°C
- Output :
- 4mA ~ 20mA
- Oxygen Range :
- Product Status :
- Active
- Type :
- Chlorine (CL2)
- Voltage - Supply :
- 12V ~ 36V