A/RH5-SP-010
- Manufacturer Part Number:
- A/RH5-SP-010
- Accuracy :
- ±5% RH
- Humidity Range :
- 0 ~ 100% RH
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 60°C
- Output :
- 0V ~ 10V
- Output Type :
- Analog Voltage
- Sensor Type :
- Humidity
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 18 ~ 28VAC, 18 ~ 40VDC