DT030LE-075-U-5
Manufacturer Part Number:
DT030LE-075-U-5
Manufacturer/Brand:
Autec
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 7.5V 22W
Manufacturer :
Autec
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Cord Length :
Current - Output (Max) :
2.75A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop
Input Connector :
Input Type :
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
Polarization :
Power (Watts) :
22 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
7.5V