TLL134-5N-0450-01
Manufacturer Part Number:
TLL134-5N-0450-01
Manufacturer/Brand:
Rochester Gauges, LLC
Part of Description:
LIQUID LEVEL SENSOR 450MM
Stock Condition:
18
Manufacturer :
Rochester Gauges, LLC
Product Category :
Float, Level Sensors
Current :
30 mA
Material - Housing & Prism :
Glass Filled Nylon
Minimum Liquid Specific Gravity :
Mounting Type :
1/2" NPT
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Output Configuration :
0V ~ 5V
Output Type :
Analog Voltage
Product Status :
Active
Switch Actuation Level :
Type :
Liquid
Voltage Rating :
9V ~ 34V