MW170KB1503B01
Manufacturer Part Number:
MW170KB1503B01
Part of Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 15W
Cord Length :
70.9" (1.80m)
Current - Output (Max) :
1A
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Input Type :
Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
15 W
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
3.30" L x 1.81" W x 1.26" H (84.6mm x 46.0mm x 33.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
15V