AQ27E-59CFA-H
Manufacturer Part Number:
AQ27E-59CFA-H
Manufacturer/Brand:
PHIHONG USA
Part of Description:
AC/DC WALL ADP 5V/9V/12V/15V 27W
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
IEC
Cord Length :
Current - Output (Max) :
3A, 3A, 2.25A, 1.8A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
CEE 7/16
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
USB C Receptacle
Polarization :
Power (Watts) :
27 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Europe
Size / Dimension :
1.81" L x 0.91" W x 2.83" H (46.0mm x 23.0mm x 72.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V, 9V, 12V, 15V