SWC27-T5912-NB
Manufacturer Part Number:
SWC27-T5912-NB
Manufacturer/Brand:
CUI Inc.
Part of Description:
AC/DC WALL MT ADPT 5V/9V/12V 27W
Stock Condition:
80
Manufacturer :
CUI Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cULus, FCC, PSE
Cord Length :
Current - Output (Max) :
3A, 3A, 2.25A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
USB C Receptacle
Polarization :
Power (Watts) :
27 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
1.74" L x 1.31" W x 2.07" H (44.2mm x 33.2mm x 52.5mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V, 9V, 12V