PR9SX1354A00-IMR6B
Manufacturer Part Number:
PR9SX1354A00-IMR6B
Manufacturer/Brand:
GlobTek, Inc.
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 65W
Stock Condition:
30
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cETLus, EAC, LPS, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, VCCI
Cord Length :
23.6" (0.60m)
Current - Output (Max) :
1.354A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Ruggedized, IP68 - Dust Tight, Waterproof
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
Wire Leads
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Output Connector :
Stripped, Tinned Wire Leads
Polarization :
Power (Watts) :
65 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
4.52" L x 2.25" W x 1.54" H (114.8mm x 57.1mm x 39.0mm)
Standard Number :
60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V