AQM200PS24-C2
Manufacturer Part Number:
AQM200PS24-C2
Manufacturer/Brand:
XP Power
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 199W
Stock Condition:
31
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CCC, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
Cord Length :
47" (1.20m)
Current - Output (Max) :
8.3A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
IP22
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C18
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
199 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
6.56" L x 2.13" W x 1.30" H (166.6mm x 54.1mm x 33.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V