OCD-EEA1B-1213-B12V-PRM
Manufacturer Part Number:
OCD-EEA1B-1213-B12V-PRM
Manufacturer/Brand:
POSITAL FRABA
Part of Description:
ETHERNET/IP , 58 MM HUB 12 MM
Manufacturer :
POSITAL FRABA
Product Category :
Encoders
Actuator Type :
Built in Switch :
Detent :
Encoder Type :
Absolute
Mounting Type :
Chassis Mount
Orientation :
Output Type :
EtherNet/IP
Product Status :
Active
Pulses per Revolution :
Rotational Life (Cycles Min) :
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
10V ~ 30V