DT62PW120D
Manufacturer Part Number:
DT62PW120D
Manufacturer/Brand:
TDK-Lambda, Inc.
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 65W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Cord Length :
41.34" (1.05m)
Current - Output (Max) :
5.41A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
65 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
5.20" L x 2.71" W x 1.57" H (132.0mm x 69.0mm x 40.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V