FWC100012A-12A
Manufacturer Part Number:
FWC100012A-12A
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 100W
Stock Condition:
262
Cord Length :
48" (1.22m)
Current - Output (Max) :
8.3A
Efficiency :
Level VI
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
200mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
DIN, 8 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
100 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
7.09" L x 2.27" W x 1.52" H (180.2mm x 57.5mm x 38.6mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V