GSM120A15-R7B
Manufacturer Part Number:
GSM120A15-R7B
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 105W
Stock Condition:
102
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus, TUV
Cord Length :
47.2" (1.20m)
Current - Output (Max) :
7A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
105 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
6.57" L x 2.64" W x 1.38" H (167.0mm x 67.0mm x 35.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
15V