AQ27E-59A-H
Manufacturer Part Number:
AQ27E-59A-H
Part of Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 5V/9V 27W
Stock Condition:
49
Approval Agency :
CE, cULus
Cord Length :
Current - Output (Max) :
3A, 3A
Input Connector :
CEE 7/16
No Load Power Consumption :
75mW
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power (Watts) :
27 W
Region Utilized :
Europe
Size / Dimension :
2.83" L x 1.81" W x 0.91" H (72.0mm x 46.0mm x 23.0mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V, 9V