PR9KR2160T00-IMR6B
Manufacturer Part Number:
PR9KR2160T00-IMR6B
Manufacturer/Brand:
GlobTek, Inc.
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 30V 65W
Stock Condition:
27
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cETLus, EAC, LPS, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, VCCI
Cord Length :
59" (1.50m)
Current - Output (Max) :
2.16A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 1
Features :
Ruggedized, IP68 - Dust Tight, Waterproof
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
Polarization :
Power (Watts) :
65 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
4.91" L x 2.25" W x 1.54" H (124.8mm x 57.1mm x 39.0mm)
Standard Number :
60601-1; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
30V