L6R120D-480-C14
Manufacturer Part Number:
L6R120D-480-C14
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 120W
Stock Condition:
146
Cord Length :
59" (1.50m)
Current - Output (Max) :
2.5A
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
120 W
Size / Dimension :
6.61" L x 2.60" W x 1.54" H (168.0mm x 66.0mm x 39.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V