WR9QI250LCPNAIMR6B
Manufacturer Part Number:
WR9QI250LCPNAIMR6B
Manufacturer/Brand:
GlobTek, Inc.
Part of Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W
Stock Condition:
148
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
BSI, CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, LPS, PSE, S-Mark, UKRSepro, UL, VCCI
Cord Length :
59" (1.50m)
Current - Output (Max) :
250mA
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
6 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
1.71" L x 2.91" W x 1.45" H (43.5mm x 74.0mm x 36.8mm)
Standard Number :
1310; 60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V