WR9QA2880USBNMDR6B1A
Manufacturer Part Number:
WR9QA2880USBNMDR6B1A
Manufacturer/Brand:
GlobTek, Inc.
Part of Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 5.2V 15W
Stock Condition:
194
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CCC, CE, EAC, ETL, LPS, PSE, RCM, Ukraine, VCCI, WEEE
Cord Length :
Current - Output (Max) :
2.88A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C (With Derating)
Output Connector :
USB A Receptacle
Polarization :
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
2.95" L x 1.61" W x 1.39" H (74.8mm x 41.0mm x 35.3mm)
Standard Number :
60335-1; 60601-1; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5.2V