DP11SH3015A15F
Manufacturer Part Number:
DP11SH3015A15F
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Part of Description:
DP11S HOR 15P 30DET 15F M7*5MM
Manufacturer :
Product Category :
Encoders
Actuator Type :
6mm Dia Flatted End
Built in Switch :
Yes
Detent :
Yes
Encoder Type :
Incremental
Mounting Type :
PCB, Through Hole
Orientation :
Horizontal
Output Type :
Pulse
Product Status :
Active
Pulses per Revolution :
15
Rotational Life (Cycles Min) :
15K
Termination Style :
PC Pin
Voltage - Supply :
5V