HO 15-NP-0000 KIT 5P
- Manufacturer Part Number:
- HO 15-NP-0000 KIT 5P
- Manufacturer/Brand:
- LEM USA, Inc.
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT HALL AC/DC
- Manufacturer :
- LEM USA, Inc.
- Product Category :
- Current Sensors
- Accuracy :
- ±1%
- Current - Sensing :
- 15A
- Current - Supply (Max) :
- 25mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- 250kHz
- Linearity :
- ±0.5%
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- Module
- Polarization :
- Product Status :
- Obsolete
- Response Time :
- 3.5µs
- Sensitivity :
- 53.33mV/A
- Sensor Type :
- Hall Effect
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V