WR9QI250LCP-N(R6B)
Manufacturer Part Number:
WR9QI250LCP-N(R6B)
Manufacturer/Brand:
GlobTek, Inc.
Part of Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W
Stock Condition:
237
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
BSI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, FCC, GS, LPS, PSE, RCM, UKRSepro, VCCI
Cord Length :
72" (1.83m)
Current - Output (Max) :
250mA
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
6 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
1.59" L x 2.52" W x 1.18" H (40.5mm x 64.0mm x 30.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V