MLX91221KDF-ABF-010-TU
- Manufacturer Part Number:
- MLX91221KDF-ABF-010-TU
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT HALL 10A 16SOIC
- Current - Sensing :
- ±10A
- Current - Supply (Max) :
- 26mA
- Frequency :
- DC ~ 300kHz
- Linearity :
- ±0.6%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output :
- Fixed, Voltage
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 2µs
- Sensitivity :
- 120mV/A
- Sensor Type :
- Hall Effect
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.465V