GST280A24-C6P
Manufacturer Part Number:
GST280A24-C6P
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 280W
Stock Condition:
1,100
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
BIS, BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, GS, KC, PSE, RCM, SIRIM
Cord Length :
39.4" (1.00m)
Current - Output (Max) :
11.67A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
280 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
8.66" L x 3.74" W x 1.81" H (220.0mm x 95.0mm x 46.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V