MLX91221KDF-ABF-075-RE
Manufacturer Part Number:
MLX91221KDF-ABF-075-RE
Part of Description:
IC CURRENT SENSOR P&P 16SOIC
Current - Sensing :
75A
Current - Supply (Max) :
26mA
Frequency :
DC ~ 300kHz
Linearity :
±0.6%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Output :
Fixed, Voltage
Package / Case :
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status :
Active
Response Time :
2µs
Sensitivity :
16.67mV/A
Sensor Type :
Hall Effect
Supplier Device Package :
16-SOIC
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V