DP11SVN15A25F
- Manufacturer Part Number:
- DP11SVN15A25F
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
- Part of Description:
- DP11S VER 15P NDET 25F M7*5MM
- Manufacturer :
- Product Category :
- Encoders
- Actuator Type :
- 6mm Dia Flatted End
- Built in Switch :
- Yes
- Detent :
- No
- Encoder Type :
- Incremental
- Mounting Type :
- PCB, Through Hole
- Orientation :
- Vertical
- Output Type :
- Pulse
- Product Status :
- Active
- Pulses per Revolution :
- 15
- Rotational Life (Cycles Min) :
- 15K
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage - Supply :
- 5V