DTM300PW120D2
Manufacturer Part Number:
DTM300PW120D2
Manufacturer/Brand:
TDK-Lambda, Inc.
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 300W
Stock Condition:
100
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CE
Cord Length :
31.5" (0.8m)
Current - Output (Max) :
25A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C18
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Output Connector :
DIN, 10 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
300 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
8.74" L x 4.41" W x 1.77" H (222.0mm x 112.0mm x 45.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V