ME150A1851F01
Manufacturer Part Number:
ME150A1851F01
Manufacturer/Brand:
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 150W
Stock Condition:
41
Manufacturer :
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE
Cord Length :
Current - Output (Max) :
8.33A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
6.85" L x 2.83" W x 1.50" H (174.0mm x 71.9mm x 38.1mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
18V