ESS20-002-DC24V-3A
- Manufacturer Part Number:
- ESS20-002-DC24V-3A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- CIR BRKR SOLID STATE 3A 24VDC
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Push-Push
- Approval Agency :
- IEC 60934, UL1077
- Breaker Type :
- Solid State
- Current Rating (Amps) :
- 3A
- Illumination :
- Green, Orange
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Holder
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Obsolete
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V