AQ27A-59A-H
Manufacturer Part Number:
AQ27A-59A-H
Manufacturer/Brand:
PHIHONG USA
Part of Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 5V/9V 27W
Stock Condition:
921
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus
Cord Length :
Current - Output (Max) :
3A, 3A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
75mW
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
USB C Receptacle
Polarization :
Power (Watts) :
27 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
2.13" L x 1.81" W x 0.91" H (54.0mm x 46.0mm x 23.0mm)
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V, 9V