ACS781KLRTR-150U-T
- Manufacturer Part Number:
- ACS781KLRTR-150U-T
- Part of Description:
- SENSOR CUR HALL 100A 7POWERSMD
- Accuracy :
- ±0.8%
- Current - Sensing :
- 100A
- Current - Supply (Max) :
- 15mA
- For Measuring :
- DC
- Frequency :
- DC ~ 120kHz
- Linearity :
- ±1%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Polarization :
- Unidirectional
- Sensitivity :
- 8.8mV/A
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 3.6V