SWI10B-5-EB-I38
Manufacturer Part Number:
SWI10B-5-EB-I38
Manufacturer/Brand:
CUI Inc.
Part of Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Stock Condition:
286
Manufacturer :
CUI Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Cord Length :
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
CEE 7/16
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
USB A Receptacle
Polarization :
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Europe
Size / Dimension :
2.70" L x 0.89" W x 1.42" H (68.7mm x 22.5mm x 36.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V