AQ27A-59CFA-H
Manufacturer Part Number:
AQ27A-59CFA-H
Part of Description:
AC/DC WALL ADP 5V/9V/12V/15V 27W
Stock Condition:
979
Approval Agency :
cULus
Cord Length :
Current - Output (Max) :
3A, 3A, 2.25A, 1.8A
Input Connector :
NEMA 1-15P
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power (Watts) :
27 W
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
1.81" L x 0.91" W x 2.13" H (46.0mm x 23.0mm x 54.0mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V, 9V, 12V, 15V