WSU120-2000
Manufacturer Part Number:
WSU120-2000
Manufacturer/Brand:
Triad Magnetics
Part of Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Stock Condition:
17,461
Manufacturer :
Triad Magnetics
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cETLus
Cord Length :
60" (1.52m)
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
24 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
3.03" L x 1.89" W x 1.22" H (77.0mm x 48.0mm x 31.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V