L6R36-120
Manufacturer Part Number:
L6R36-120
Part of Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
Stock Condition:
4,762
Approval Agency :
cUL, FCC, UL
Cord Length :
59" (1.50m)
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Power (Watts) :
36 W
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
3.82" L x 1.77" W x 1.52" H (97.0mm x 45.0mm x 38.6mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V