25HK-AB-120A250-D56-FR
Manufacturer Part Number:
25HK-AB-120A250-D56-FR
Manufacturer/Brand:
Ideal Power
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Stock Condition:
1,054
Manufacturer :
Ideal Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CCC, CE, FCC, GS, PSE, RCM, TUV
Cord Length :
70.9" (1.80m)
Current - Output (Max) :
2.5A
Efficiency :
86.94%
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C8, Multi-Blade (Included)
Input Type :
Cord, Multi-Blade
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
3.90" L x 2.05" W x 1.42" H (99.0mm x 52.0mm x 36.0mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V