15DYS818-120150W-K
Manufacturer Part Number:
15DYS818-120150W-K
Manufacturer/Brand:
Ideal Power
Part of Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Stock Condition:
1,075
Manufacturer :
Ideal Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, GS, SAA, UL
Cord Length :
59" (1.50m)
Current - Output (Max) :
1.5A
Efficiency :
85%
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade (Included)
Input Type :
Multi-Blade (Included)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
18 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
2.58" L x 1.71" W x 1.43" H (65.5mm x 43.5mm x 36.2mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V